<< Zpět

 • Obrázek 21.3.2008

  Jara Bednařík v Trevisu

  Po úvodních zápasech proběhlo v úterý 18. 3. zhodnocení prvních hracích dní, kterého se zúčastnil i prezident FIRA-AER Jean-Claude Baque. Na tomto zasedání byly kriticky hodnoceny výkony rozhodčích po prvních zápasech. Podle zákulisních informací byl hodně kritizován polský rozhodčí, který pískal utkání skupiny A Itálie - Rumunsko 25-0, což nebývá obvyklé. Většinou rozhodčí z menších zemí nepískají první zápasy skupiny A. Jarovi sms zprávy jsou cítit zklamáním z vývoje nominací na turnaji. Celkem ho chápu.

  Jarovo druhé utkání Litva - Nizozemsko 12-20, které se hrálo 18. 3. v San Dona di Piave, proběhlo bez problémů, pouze s velkými emocemi, které jsou při těchto zápasech obvyklé. Naše mužstvo U18 ve stejnou dobu prohrálo s Ukrajinou 21-25.

  Na společném meetingu 19. 3. pak byli všichni rozhodčí chváleni i J.-C. Baque za řízení utkání předchozího dne. Trochu proti tomu, co psal E. Krützner jr. ve své zprávě z utkání ČR - Ukrajina, které řídil ruský rozhodčí Ivanov. Na tomto meetingu byli také nominováni 5. rozhodčí pro semifinále skupiny A. Na turnaji jsou nominováni FIRA-AER pouze rozhodčí. Pomezní a 4. rozhodčí jsou Italové z místního regionu. Pátý rozhodčí je nominován jako náhradní rozhodčí v případě zranění hlavního rozhodčího. Jara Bednařík byl nominován jako 5. rozhodčí na semifinále Itálie - Francie 22-15, které rozhodoval Darren Gamage (RFU).

  Ve čtvrtek byl volný den, kdy proběhla večeře na palubě lodi, proplouvající po benátských kanálech. Podle zpráv od Jary mu tato večeře moc dobře neudělala. Zároveň byly zveřejněny nominace na závěr turnaje.

  Pátek 21. 3. Israel - Dánsko 25-7  - o sestup ze skupiny C 

  Sobota 22. 3. Bosna a Hercegovina - Slovinsko - o 3. místo skupiny D

  Jara byl zároveň nominován jako náhradní rozhodčí pro finálové utkání skupiny A Francie - Irsko, které se hraje 22. 3. od 16 h v Trevisu. Hlavním rozhodčím je Darren Gamage.

  TT, 21. 3. 2008


Powered by © Innoxia WebCreatio 0.2.7-rc5