<< Zpět

 • Obrázek 8.11.2006 Dopisování

  Již rozvířené ragbyové vody v posledních dnech ještě více roztočila „dopisová smršť“ trenéra brněnského Dragonu Zdeňka Zapletala a rozhodčího Václava Heřmana. Důvodem bylo extraligové utkání RC JIMI Vyškov a RC Dragon Brno, které brňané prohráli 10:32.

  Zapletal se ve svém dopise, který adresoval výkonnému výboru ČRU (asi spíš myslel ČSRU), obul s plnou parádou do Heřmana – vyčetl mu úroveň rozhodčích, znalost pravidel, psychický stav, že se radí s pomezním, že si bere na utkání přítelkyni, že má placený hezký výlet do Vyškova, že od teď už Dragon nevyhraje i to, že ho (Zapletala) nezná. Nakonec přidal i teorii, že za nedostatek ragbyové mládeže mohou rozhodčí.

  V Zapletalově dopise je řada zajímavých míst, na která by se dalo reagovat, ale nejzávažnější z toho je obvinění Heřmana z výhrůžky, že pokud bude Zapletal trenérem Dragonu, Dragon nevyhraje. To je docela silná káva. Zdeněk trochu přestřelil a ve své sebestřednosti si neuvědomil, že jestli se na toto téma v šatně rozhodčích mluvilo, tak to nebylo myšleno jako výhrůžka ale jako hodnocení jeho trenérské práce. O tom, že se Zapletal pohybuje na tenkém ledě svědčí i to, že není schopen ve dvou dopisech doslova zopakovat výrok, který měl podle svědectví kapitána Dosedly Heřman vyslovit.

  1. dopis: „…Ale řekl doslova : pokud bude Zapletal dále trénovat Dragon Brno, za mého rozhodování zápasu, nikdy Dragon nebude vyhrávat!!!…“
  2. dopis: „…Cituji ,, Pokud budu nadále setrvávat na postu trenéra v Dragonu a já Vás budu pískat, nebudete nikdy vyhrávat "…“

  Jasno by toho vnesla výpověď kapitána Dragonu Vítězslava Dosedly.

  O tom, že brňané nesli porážku ve Vyškově velmi těžce a ztráceli objektivitu, svědčí i zpráva o utkání na jejich webu (http://dragon.rugby.cz). Mimo jiné je tam uvedeno: „V 10 min po oboustranné rvačce hráčů vyloučil rozhodčí jen našeho Zapletala…“ Heřman přitom za stejný přestupek současně vyloučil i vyškovského Zabloudila. Zprávu uvádí fotografie s ironickým popiskem: Rozhodší Heřman toto naše položení neviděl!!(fotoJŠ). Podívejte se sami na tuto fotografii (http://dragon.rugby.cz/1745272/predehravane-9-kolo-extraligy-kb- nebo http://dragon.rugby.cz/imagebank/1745293/530/450/100_3019.jpg ) a položte si otázku, kdo asi viděl lépe situaci v brankovišti? Rozhodčí nebo fotograf?

  Milan Haitman


Powered by © Innoxia WebCreatio 0.2.7-rc5