<< Zpět

 • 16.8.2007

  Pomezní rozhodčí dal pěstí pilířovi

  Je to jako by člověk pokousal psa, ale tato nemilá událost se stala v Port Elizabeth (JAR) a je těžké něco vyčítat pomeznímu rozhodčímu.

  Stalo se to při zápase mužů mezi týmy University of Port Elizabeth a Progress. V první desetiminutovce zápasu pomezní rozhodčí se 17 letou praxí Eric Smith údajně viděl pilíře týmu Progress Jacquese Baartmana opakovaně uděřit soupeře. Bylo to blízko Smithe, který vytrčil praporek, aby tuto nebezpečnou hru oznámil.

  Smith popisuje událost takto: "Zvedl jsem praporek a doporučil jsem rozhodčímu, aby hráči ukázal červenou kartu a vyloučil ho. Po tomto šel hráč přímo ke mě a plivl mi do tváře."

  Smith na to zareagoval instinktivně a podle sebe dal ránu Baartmanovi. Bartman potom udeřil Smithe, který pak měl modré podlitiny pod očima a šrámy na nose a rtech.

  "Po incidentu jsem cítil, že bude lepší jet domů. Nějací diváci pronásledovali mé auto. Pokud by se mnou nejel činovník mužstva Progress, jsem si jistý, že by se mi pokusili ublížit." pokračoval Smith.

  Zápas byl potom dohrán podle všeho bez dalších incidentů.

  Baartman si odnesl od disciplinární komise trest na 6 měsíců za úder pěstí a 2 roky za plivnutí na rozhodčího. Pomezní rozhodčí Smith na verdikt disciplinární komise ještě čeká.

  Zdroj: Planet-Rugby.com

  TT 16. 8. 2007


Powered by © Innoxia WebCreatio 0.2.7-rc5