<< Zpět

 • Obrázek 29.3.2007 Tomáš Breburda do Chorvatska

  Rozhodčí Tomáš Breburda (33) odlétá zítra dopoledne přes Vídeň do Splitu, odkud bude dále pokračovat do Makarske, kde se v sobotu 31. 3. od 16 hodin uskuteční na stadionu Gradskom RK Makarska mezistátní utkání ME FIRA-AER divize 2B Chorvatsko - Lotyšsko. Tomáš byl nominován jako hlavní rozhodčí tohoto utkání.

  V Makarské tak Tomáše čeká již jeho druhý "test match", ale tentokrát bude na utkání jediným Čechem. Pro zápasy ME FIRA-AER od divize 2A níže je nominován pouze hlavní rozhodčí a pomezní rozhodčí jsou z každého mužstva jeden. 

  Svou premiéru s píšťalkou v mezinárodním ragby XV si odbyl 6. 5. 2006 při utkání RWCQ Andora - Moldávia, kde s ním byli jako pomezní rozhodčí Tomáš Tůma a Milan Haitman. Tomáš Breburda je ale na mezinárodní scéně již zkušeným rozhodčím, protože se jako pomezní rozhodčí účastnil několika zápasů RWCQ 2007 a zkušenosti získal i na turnajích FIRA-AER Sevens Series včetně finálového turnaje na Mallorce v roce 2005.

  Svou kariéru s píšťalkou začal ve 22 letech, kdy skončil s aktivním hraním ve svém klubu RC Tatra Smíchov. Jako rozhodčí se v české nejvyšší soutěži pohybuje již několik let. V loňském roce se dokázal posunout na z Panelu C do Panelu B FIRA-AER. Na Panelech FIRA-AER jsou v současné době 3 rozhodčí ČSRU.

  Přejeme Tomášovi hodně štěstí do tohoto zápasu.

  TT, 29. 3.


Powered by © Innoxia WebCreatio 0.2.7-rc5